Naše prvotina

Spolek divadelních ochotníků v Jirnech u Prahy

Naše prvotina

První aprílovou neděli jste měli možnost zhlédnout premiéru pohádky Dlouhý, Široký a Bystrozraký v nastudování místních ochotníků.
Nejprve abychom se jako ansámbl rozehřáli a vyzkoušeli si kontakt s publikem, sehráli jsme představení od 10:30 pro rodinné příslušníky. Generálka dopadla přes pár drobných chybiček na jedničku.
Trochu z nás spadla tréma a po obědě jsme se sešli opět v plné síle na place v Kvapíku.
Za zataženou oponou, kde již byli všichni účinkující, vládl optimismus. 

Podle ruchu, který k nám zpoza opony pronikal, dalo se tušit, že návštěvnost bude větší než na generálce. V sále to šumělo jako ve včelím úlu.
Pan S. Lehký coby režisér začal usazovat malé diváky z důvodu nedostatku židlí i na podlahu před jeviště. S trochou nadsázky by se dalo říct, že děti téměř seděly v moři, které bylo součástí kulis.
Úvodní slovo, rozevřela se opona a všichni přítomní se ocitli v pohádkovém světě. Zvukové a světelné efekty vtáhly do příběhu každého. 

Za všechny členy souboru bych vám – divákům i těm, kteří nás podpořili, chtěl poděkovat. Použiji větu z pohádky „protože bez Vás bychom černokněžníka nepřemohli!“ Tak velkou návštěvnost Kvapík dlouho nezažil, jestli vůbec. Vážíme si přízně, kterou jste nás poctili, a již teď se domlouváme na dalším představení.

Mějte se pěkně a brzy zase naviděnou.

Jan Konrád

Naše princezna – ze všech princezen ta nejkrásnější.
A všechno dobře dopadlo….:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *