Ochotnický spolek

Spolek divadelních ochotníků v Jirnech u Prahy

Ochotnický spolek

Chci tímto poděkovat všem kolegům a kolegyním  ze spolku Ochotníků v Jirnech, kteří se scházejí každou neděli v Kvapíku a pilně nacvičují své role na pohádku pro děti „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“ – je to vše z jejich volného času (který je velmi cenný). 
Prostě pro radost a pro děti! Těším se na premiéru v dubnu 2019.
Také děkuji panu Lehkému, který nás vede tou nelehkou divadelní cestou coby pan režisér.

Mé první setkání s budoucími „kolegy“ bylo zajímavé: přišla jsem rozechvělá na zkoušku a hned se četly texty a poté byly rozdány role – já k mému úžasu dostala roli očarované princezny.
Sotva jsem popadla dech a už tu bylo čtení jednotlivých obrazů. Stále čekám na ten svůj … a ono nic. Nemám tam ani jednu větu? Seberu odvahu a ptám se, zda jsem pochopila správně, že nic neříkám.
Pan režisér mě uklidňuje slovy, že jsem přeci očarovaná a v transu. Zeptám se tedy, co mám celou dobu dělat? On odpoví bez zaváhání: „No přeci dívat se do země, být bledá a krásná“.

Když toto líčím doma – ozve se mamka a říká zcela vážně: “ Marti, to Ti půjde!“
Všichni se smějí a já vím, že to tak má být a těším se na další zkoušku.

A víte, z čeho mám největší radost? Není to z vysněné role „princezny“, ale z pocitu, že jsem mezi lidmi, kteří jsou ochotni udělat něco pro druhé i bez nároku na honorář a jsou zapáleni pro dobrou věc!

 … A jestli Vás zajímá, zda nakonec promluvím a kdo si na závěr zazpívá, přijďte v dubnu na premiéru do Kvapíku nebo v dalších měsících na reprízu v „kulturních stáncích“ okolních obcí! 

Martina Bilová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *