Marie Kočová

Spolek divadelních ochotníků v Jirnech u Prahy

Marie Kočová

1, Krátce se nám představ, věk, zaměstnání, zájmy apod.

Jmenuji se Marie Kočová a v Jirnech se naše rodina začala objevovat od poloviny 70. let, kdy si na rozhraní Nových Jiren a Horoušánek postavili moji rodiče rodinný dům, kde v současnosti žiji se svou rodinou.
Mou současnou a doufám, že již trvalou profesí je knihovnictví.

2, Proč se věnuješ divadlu? Co Tě k němu přivedlo? Tvoje motivace?

Co mě přesně přimělo přidat se k Jirenským ochotníkům nedokážu konkrétně specifikovat.
Vyrostla jsem na literatuře Národního obrození a počátku 20. století, vždy mě tak nějak více oslovovala literatura typu F. L. Věk či díla K. Čapka.
Myšlenka ochotnických spolků v obcích se mi vždy zamlouvala a obdivovala jsem, jak tu i onde lidé nejrůznějších profesí nezištně ukrajují ze svého času, aby potěšili své spoluobčany a zároveň pozvedli kulturní život ve své obci.
Zároveň si v sobě nesu skrytou touhu být také jednou ochotníkem a tak trochu „se předvádět“ a být na chvíli v jiné, než ve své životní roli.
Konečně proč neochotničit v Jirnech, když tu již dříve velmi úspěšný ochotnický spolek fungoval a kde máme díky nezištné píli několika lidí tak krásně zrekonstruovaný sál Kvapík.

3, Co bys vzkázala čtenářům?

Všem lidem přeji, aby se jim ve zdraví a dobře žilo.
Aby případné sousedské půtky dokázali řešit s rozumem a grácií a nezapomínali, že nejen chlebem živ je člověk, ale i tím, co živí jeho ducha a občas zavítali na programy, které pro ně Jirenské spolky připravují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *